WIN10 için basit bir antivirüs programı önerisi?

Dostlar, Windows 10 için basit bir antivirüs programı arıyorum. Basitten kastım şu; sadece şüphelendiğim dosyayı taratayım virüs varmı yokmu söylesin yeter. böyle bir program öneriniz ne olur?

aserifkuzu aserifkuzu (188)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hiç gerek yok buna. Senin dediğin fonksiyonları işletim sisteminin bir parçası olarak onunla gelen Defender programı fazlasıyla karşılıyor, hiç tereddütün olmasın. Otomatik veri tabanı güncellemesi ve gerçek zamanlı sistem korumasıda var.

    Ayrıca aşağıdaki zararlılara karşı programlarıda sistemde bulundurur ve ihtiyaç hallerinde (şüpheli durumlarda) bunlarlada sistem taraması yaparsın, yeterli olur:

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Bilgisayara taktığım bir Flash Bellek i Win Defender ile tarattığımda sonuca güveneyim mi? @temmuz aserifkuzu 7 yıl önce
    • Evet. Fakat dahada emin olabilmek için ayrıca ihtiyaç hissettiğin hallerde (veya şüpheli durumlarda hitman pro, malwerebytes ve adwcleaner taramalarıda yaparsın. Bunlarıda sistemde bulundurmak faydalı olur (Bunlar gerçek zamanlı ve kendiliğinden koruma yapmaz, kendiliğinden zararlıları silmez. Tarama yapılması ve öyle kullanılması gerekir. Sürekli çalışır halde olmayacakları için sisteme yükte olmazlar, sistemi yormazlar. Birazdan linklerini mesajıma eklerim. temmuz 7 yıl önce
    • Teşekkürler @temmuz aserifkuzu 7 yıl önce
    • Malwarebytes @alattin paylaşımı gerçek zamanılıda koruma yapar (Defender ile birlite kullanılabiliyor) ama 14 günlük deneme süreli.. Süre bittikten sonra ya satın alırsın (oldukça pahalıdır) yada gerçek zamanlı özelliği olmadan sadece taramalar için kullanmaya devam edebilirsin. temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz bana seslenmişsin, kulağım çınladı :) alattin 7 yıl önce
    • Merhaba diyesim gelmişti @alattin :)) temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz :)) alattin 7 yıl önce