WIN10 iso açarken NTFS hatası alıyorum.

Selam Dostlar,

middle earth of shadow adlı oyunu torrent ile indirdim, Kurulum için oyunun iso dosyasını açmak isterken NTFS sorunu alıyorum.

https://hizliresim.com/nWgX65

Çözümü nedir?

aserifkuzu aserifkuzu (188)
6 yıl önce sordu

  • Soru bu haliyle yanlış anlaşılıyor (Sanki Windows 10 ISO dosyasını açmak istiyormuşsun gibi). Halbuki sen oyunun ISO dosyasını açmak istiyorsun, değilmi. Yeniden düzenle ve soruyu o şekilde değiştir, daha iyi olur temmuz 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

@temmuz internette biraz araştırdım şunu buldum işe yaradı.

Torrentin ISO dosyasını indirdiği yerden ISO dosyasını kopyalayıp D'ye yapıştırıyon orda çalışıyor. ilginç ama işe yaradı

aserifkuzu aserifkuzu (188)
6 yıl önce cevaplandı

  • Öyle değilde tam tersi olmalıydı. Üstteki yorumlarda yazmıştım. NTFS-FAT 32 meselesi.. Ama eğer senin işletim sistemin C: bölümünde değilde D: bölümünde yüklü (kurulu) ise o başka. O halde öyle olur. Yoksa normalin tersi gibi.. temmuz 6 yıl önce

Eğer açmak istediğin dosya gerçekten bir ISO dosyası ise (bu, resimde tam belli olmuyor) herhalde alakasız bir program aracılığı ile açmak istiyorsun, ondan..

Senin bu dosyayı açmana gerek yok. DaemonTools (tıkla) programı ile sanal sürücü oluşturur ve o sürücüye ISO dosyanı import edersin, sonrada oyunun yüklemesini oradan yaparsın.

En kolay ve geçerli yol budur, kolay gelsin.

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • Dosya ISO dosyası, ancak Windows 10'da DaemonTools gibi programlara ihtiyaç yok diye hatırlıyorum sistem ISO dosyalarını kendisi açabiliyor diye hatırlıyorum. Yanılıyormuyum @temmuz ? aserifkuzu 6 yıl önce
  • Evet, dosya gezginide herhangi bir programa ihtiyaç olmadan açılabilir (zip,rar benzeri diğer sıkıştırılmış dosyalarda öyle) ama sen yine benim dediğim gibi yap. Yani DaemonTools kullan, orada ne olacak görelim. Belki ISO problemli, öyle değilmi? @aserifkuzu temmuz 6 yıl önce
  • Dosyaya sağ tuş menüsünden özelliklere girerek baktınmı? Gerçekten ISO olup olmadığı oradan görülür @aserifkuzu temmuz 6 yıl önce
  • dosya gerçekten iso @temmuz aserifkuzu 6 yıl önce
  • Birde eğer işletim sisteminin yüklü olduğu sabit diskin C: sürücüsü değilde dosya D: sürücüsündeyse ve o sürücü fat32 biçimlenmiş ise (C: mecburi olarak NTFS olur. Zira sistem yüklü sürücüdür orası), ondanda olabilir. Öyleyse dosyayı C: bülümüne (mesela masaüstüne) aktararak birde oradan denenmelidir. Ama en iyisi ve garantilisi DaemonTools kullanmak olacaktır @aserifkuzu temmuz 6 yıl önce