Win32 Gamarue virüsü nasıl temizlenir?

Microsoft security essentials bilgisayarda Worm:Win32/Gamarue virüsü buluyor fakat temizleyemiyor.

Win32/Gamarue virüsü nasıl temizlenir?

hakan hakan (15409)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Win32/Gamarue virüsü nedir?

    Win32/Gamarue virüsü bir tür worm yani solucandır. Win32/Gamarue virüsü hackerlara, bilgisayarlarınızın uzaktan kontrol edilebilmesine olanak sağlar. Win32/Gamarue virüsü bilgisayarınıza bulaşırsa hackerlar bu yazılım sayesinde bilgisayarınıza uzaktan başka bir yazılım daha yükleyebiliyorlar.

    Win32/Gamarue virüsü aynı zamanda USB bellek ve taşınabilir disklere de kendini bulaştırabiliyor.

    Win32/Gamarue virüsü nasıl temizlenir?

    Win32/Gamarue virüsünü temizlemek için öncelikle mevcut USB bellek ve harici diskleriniz varsa bilgisayara takın. Virüs kendini bu cihazlara da bulaştırdığı için bilgisayarınızı temizleleseniz de sonradan virüslü usb bellek veya harici diskten tekrardan bulaşabilir. Bu sebepten bu cihazları da temizlemeniz gerekiyor. Virüsü temizlemek için Emsisoft anti-malware kullanabilirsiniz. Emsisoft anti-malware bu virüsü

    1. Emsisoft anti-malware tamamen nasıl kaldırılır? buradan indirin.
    2. Programı kurun ve linkte anlatıldığı gibi bilgisayarda virüs taraması yapın.

    Emsisoft, Win32/Gamarue virüsünü bulup temizleyecektir.

    hakan hakan (15409)