Win32 Hadsruda bit virüsü nedir, nasıl temizlenir?

Win32/Hadsruda!bit nedir?

Win32/Hadsruda!bit virüsü nasıl temizlenir?

hakan hakan (15424)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Win32/Hadsruda!bit nedir?

    Win32/Hadsruda!bit, Windows Defender tarafından tespit edilen bir tür istenmeyen yazılımdır.

    Win32/Hadsruda!bit, Windows defender bu zararlıyı tespit edebilir fakat temizlemekte başarısız olur. Bunun sebebi Win32/Hadsruda!bit zararlısı aslında bir virüs değil  kurulu olan bir programın parçası olmasıdır.

    Win32/Hadsruda!bit  bulaştığı sistemde kullanıcılara reklamlar gösterir.  Özellikle Google Chrome, Firefox gibi tarayıcılarda reklamlar gösterir. Aynı zamanda bu zararlı yazılım kullanıcı davranışları ile ilgili bilgiler toplar. Bu bilgileri uzak bir sunucuya gönderir.

    Win32/Hadsruda!bit virüs olmasa da virüsler gibi sistemi yorar ve yavaş çalışmasına sebep olur.

    Win32/Hadsruda!bit nasıl temizlenir?

    Win32/Hadsruda!bit Windows defender tarafından tespit edilebilir fakat temizlenemez. Aşağıdaki programlar Win32/Hadsruda!bit zararlısını virüs olarak tespit eder ve temizler.

    Win32/Hadsruda!bit temizleme yazılımları:

    Aşağıdaki antivirüs ve antimalware yazılmları Win32/Hadsruda!bit zararlısını temizleyebilir.

    • AVG    Crack.MG
    • Avast    Win32:Patcher-AO [PUP]
    • Baidu-International    HackTool.Win32.Patcher.H1210s
    • Comodo    TrojWare.Win32.Agent.WFN
    • ESET-NOD32    a variant of Win32/HackTool.Patcher.AD potentially unsafe
    • F-Prot    W32/Agent.KFY
    • Malwarebytes    PUP.RiskWare.Patcher
    • McAfee    RDN/Generic PUP.z
    • McAfee-GW-Edition    BehavesLike.Win32.Ransom.bc
    • Panda    Generic Suspicious
    • Sophos    Troj/Agent-WFN
    • Symantec    Trojan.Gen.2
    • TrendMicro    TROJ_GEN.R047C0RGC15

    Önerim Malwarebytes anti-malware ile bilgisayarınızı taratmanız: Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    hakan hakan (15424)