Win32/Alman.NAB Worm virüsü nasıl temizlenir?

Win32/Alman.NAB virüsü nedir? Win32/Alman.NAB Worm virüsü nasıl temizlenir?

lion lion (595)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Win32/Alman.NAB Worm Virüsü Nasıl Temizlenir?

    Çözüm Önerim

    1. Tüm sürücüler için sistem geri yüklemeyi kapatın. Bilgisyarım > Sağ Klik > Özellikler > Sistem Geri Yükleme > Tüm Sürücüler İçin Sistem Geri Yüklemeyi Kapat’ı işaretleyin Tamam’ı tıklayın.

    2. Bilgisayarı Güvenli Kipte (Mod’da) açın. (Bilgisayar ilk açıldığında F8 tuşuyla girilen)

    3. Güvenli Mod’da iken AdwCleaner, Dr web cureit ve antivirüs yazılımınız ile tam sistem taraması yapın. Tüm dosyalar taranmalı.

    4. Antivirüs yazılımınız, AdwCleaner, ve Dr web cureit bulduğu tüm dosyaları silin.

    5. Bilgisayarı yeniden başlatın. (Normal olarak açılacak, Güvenli Mod’da değil.)

    6. Başlat >Çalıştır açın metin kutusuna REGEDIT yazıp, Tamam’ı tıklayın. Aşağıdaki yolu izleyerek girdileri silin.

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{C111980 D-B372-44b4-8095-1B6060E8C647}\InprocServer32\”(Default)” = “C:\WINDOWS\AppPatch\deamon.dll”

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{C111980 D-B372-44b4-8095-1B6060E8C647}\ThreadingModel\”(Default)” = “Apartment”

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Miscrosoft\Windows\Cur rentVersion\ShellServiceObjectDelayLoad\”DL5″ = “{C111980D-B372-44b4-8095-1B6060E8C647}”

    Aşağıdaki anahtarı silin:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\SynTPS

    7.Denetim Masası > Donatılar > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler’i açın ya da Başlat > Çalıştır penceresine services.msc yazıp Hizmetler’i çalıştırın. Çıkan pencerede, DLAN servisi üzerinde sağ tıklayın >Özellikler’i açın. Bu servisin özellikler penceresinde Başlangıç türü ayarlarından “Elle” seçeneğini ayarlayın ve Tamam’ı tıklatarak onaylayın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

    lion lion (595)