Win32Exception: Borunun diğer ucunda işlem yok.

asp.net core uygulamasında şu hatayı alıyorum:

An unhandled exception occurred while processing the request.
Win32Exception: Borunun diğer ucunda işlem yok.
Unknown location

SqlException: A connection was successfully established with the server, but then an error occurred during the login process. (provider: Shared Memory Provider, error: 0 - Borunun diğer ucunda işlem yok.)
Microsoft.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds..ctor(DbConnectionPoolIdentity identity, SqlConnectionString connectionOptions, SqlCredential credential, object providerInfo, string newPassword, SecureString newSecurePassword, bool redirectedUserInstance, SqlConnectionString userConnectionOptions, SessionData reconnectSessionData, bool applyTransientFaultHandling, string accessToken, DbConnectionPool pool, SqlAuthenticationProviderManager sqlAuthProviderManager)

InvalidOperationException: An exception has been raised that is likely due to a transient failure. Consider enabling transient error resiliency by adding 'EnableRetryOnFailure()' to the 'UseSqlServer' call.
Microsoft.EntityFrameworkCore.SqlServer.Storage.Internal.SqlServerExecutionStrategy.Execute<TState, TResult>(TState state, Func<DbContext, TState, TResult> operation, Func<DbContext, TState, ExecutionResult<TResult>> verifySucceeded)

Win32Exception: Borunun diğer ucunda işlem yok. hatası ne anlama geliyor?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hatanın cevabı aslında şu satırda  gizli: SqlException: A connection was successfully established with the server, but then an error occurred during the login process.

    Uygulaman bir SQL sunucuya bağlanmak istiyor fakat bağlantı cümlende (connection string) hatalı kullanıcı adı veya şifre barındırıyor.

    Sahip olduğun DbContext sınıfı içinde veya bağlantı cümlesini sakladığın yerde bağlantı cümlesini kontrol etmelisin.   Bağlanmak istediğin bir uzak sunucuysa SQL authentication'a izin veriliyor mu bunu da kontrol etmelisin.

    alattin alattin (16984)