Win32/Packed.Obsidium.CW truva atı türevi nedir?

Eset Nod32 bugün indirmek istediğim bir dosyada Win32/Packed.Obsidium.CW truva atı türevi buldu. Dosyayı indiremedim.  Günlük
C:\$Recycle.Bin\S-1-5-21-945544639-532099155-1933724433-1001\$RJDA10F.exe - Win32/Packed.Obsidium.CW truva atı türevi - silinerek temizlendi [1] diye mesaj da verdi. Bilgisayara bulaşma olmamıştır değil mi?  Win32/Packed.Obsidium.CW nedir, çok mu zararlı?

alivecan alivecan (337)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows Defender bu zararlıyı Trojan:Win32/Obsidium olarak tanıyor. Truva atı türleriin hepsi çok tehlikelidir.  Truva atları bilgisayarınıza uzaktan erişim olanağı sağlar, bilgisayarınızdan bilgi çalınmasına sebep olabilir.

    Eset Nod32 indirdiğim dosyayı taramış ve Win32/Packed.Obsidium.CW olduğu için indirmeyi iptal etmiş. Bilgisayarın güvende. o dosyayı tekrar indirme. Eset Nod32  üzerine düşeni yapmış.

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

      Endişe etmeniz gereken bir durum yok. Uyarıda yazdığı gibi bu bir virüs türevi. Anti-virüsünüz bu virüsü algılamış ve silmiş. Muhtemelen bilgisayara bulaşmamışdır ama siz yine de Eset ile bir tarama yapın.

      xbedirhanx xbedirhanx (836)