Win7-Win10 dual boot idi ama artık win7 açılmıyor....

Ayrı SSD disklerde win7 ve win 10 kurulu idi. Sistem yaklaşık 1 aydır sıkıntısızdı. Tek sorun Win7 açılırken bazen scandisk yapıyordu. Dün itibarı ile win7 tam masaüstünü gösterecek iken siyah ekranda kalıyor. Fare imleci görünüyor, hareket ediyor ama ctrl+alt+enter dahil herhangi bir komut işe yaramıyor. f8 ile kurtarma penceresine girdiğimde klasörler arasında dolaşırken bütün klasörlerde kilit simgesi olduğunu gördüm.  Yeni klasörde oluştursam kilitli oluyor. Ama klasör içindeki klasör ve dosyalar sorunsuz. win10 da diskin içeriği görünmüyor " erişim engellendi " hatası veriyor. Partition Manager açılışında dosyalar kilitsiz görünüyor. MBR yi tekrar yazdırdım, olmadı. Durum bu yardımcı olusanız sevinirim....

detay detay (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Win 10 ve  Win 7 aynı Hardiskte sıkıntı yapayır deneyimim var işletim sistemleri birbirine tam uyuşmuyor

    Hardiski GPT ye dönüştürün ve temiz kurulum yapın bu arada bütün verileriniz silinir öncesinde imkanınız varsa hdd ye yedekleyeyin

    hardisk GPT ye nasıl dönüşür  @cemkaranın paylaşısı konuya gidin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Sanırım yanlış okudunuz aynı değil ayrı disklerde. Diskin imajını alıp, formatlayıp, tekrar mı yüklesem diyorum ama gene kilitli görünürse o kadar zahmetin anlamı olmayacak. Bilgisayar konusunda tecrübeli sayılırım ama bu kilit olayını aklım almadı. win10 dan bile diske ulaşmaya çalışırken "erişim hatası" alıyorum.

      detay detay (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • ayrı disklerde olacak tabiykide benim demek istediğim aynı hardiskte olmuyormu candan 7 yıl önce
      • Aynı diskte olması hem işime gelmez hemde kapasite sorunu olur.... detay 7 yıl önce