WİN8 DEN WİN7 GEÇTİM PİŞMANIM

Laptopu ilk aldığımda win8 di  Bazı programları çalıştırmadığı için win7 ye geçtim  Ama oyunlarda felan kasma oluyor ram8 gb ekran kartı2gb olduğu halde . Şimdi eski haline döndürmek istiyorum win8 satın al diyor Nasıl tekrar win8 orjinal haline ücretsiz geçebilirim  ŞİMDİDEN TESEKKÜRLER

gazi gazi (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Marka  model yazmamışsın ama çoğu laptop marka ve modelinde harddiskin bir bölümünde gömülü halde sistem yedeği bulunur. Buradan recovery yaparak laptopunu ilk satın aldığın gün şekline getirebilirsin. Yani bir çeşit fabrika ayarlarına geri alırsın.

    Recovery tuşları daha çok F tuşlarından biri ve en çokta F12 veya F11 olmaktadır. Marka ve modeline göre bunu araştırmalısın. Veya deneme yanılma metodlarıyla recovery ilgili tuşunu bulmaya çalışırsın (Laptop başlatılırken F tuşları tıklanarak..).

    Yetkili servisine laptopunda sistem recovery olup olmadığını ve eğer varsa recovery tuşunun hangisi olduğunu -telefonla- sorabilirsin.

    Marka ve modeline göre Google'dan recovery hususunda araştırma/sorgulama yapabilirsin.

    Açtığın konu altına, buraya laptopunun marka ve modelini yazar ve buradan sorarak öğrenmeye çalışrsın.

    Vs.. Demokrasilerde çare tükenmez :)

    temmuz temmuz (12505)