win8 i win7 yapamıyorum formata başladım kurtaramıyorum

win8 formatına başladım, win7 yapmak için ancak başarılı olamadım sistemi başlatmak istedim ancak NTFS olmadığı için yürütme işlemi devam etmedi. bi sayfada Gparted live cd si yapn diyordu indirdim yaptım ancak yine açamadım. şuan çaresizce sayfalarda dolanıp bir yol arıyorum. yardımcı olabilecek birileri varmı.

halilkozak halilkozak (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 Kurulum ekranında Harddisk bölümlendirme kısmına geldiğinizde

    Shift ve F10 tuşlarına tıklayalım (bazı cihazlarda hotkey devre dışı olduğundan Fn kombinasyonunada basmak zorunda kalabilirsiniz)

    Bu işlemden sonra karşımıza dos ekranı gelecektir (Siyah bir pencere)

    - Gelen Pencereye sırasıyla şu kodları yazalım

    - Diskpart - - >  Enter

    - List Disk - - > Enter  (Harddiskimiz bu kısımda birim 0 birim 1 gibi seçeneklerle ayrılmış olarak görünecektir. burada harddikimiz hangisi ise altta bulunan select disk bölümünün sonuna disk biriminin numarasını yazalım)

    - Select Disk 0 - - > Enter ( ben birimi 0 olarak yazıyorum

    - Clean ve ya Clean all  - - > Enter

    - exit -  - > Enter

    Bilgisayarımızı yeniden başlatım

    - Artık Kurulum yapabilirsiniz.

    Clean Disk

    ogzkzu ogzkzu (286)