Windows 0X0000004E hatası

Bilgisayarıma reset attım, açılışta "Verifying DMI Pool Data" yazan bir uyarı çıktı. Şöyle yazılar çıkmaya başladı

  • F11 for Acronis True Image
  • Ardından Windows Hata Kurtarma
  • Başlangıç Onarma
  • Normal Olarak Başlat

Başlangıç onarma yapınca ve normal olarak başlatınca hata ekranı geliyor. Normal olarak başlattığım zaman "contact your system admin or technical support group for further assistance" yazılı bir mavi ekran çıktı. Yazının hemen altında "STOP:0X0000004E" diye bir hata daha vardı. Aynı zamanda yukarıda "F8 to select Advanced Startup Options and then select Safe Mode" yazıyor. Bir çözümü var mı? Lütfen yardım edin

Resim: https://i.hizliresim.com/pGRQqn.jpg

adanus01012 adanus01012 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    O ekranda F8 tuşuna basın, bilgisayarınızı Güvenli Mod'da açmayı deneyeceksiniz. Sürücülerden kaynaklanan bir hataya benziyor

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Mavi ekran hataları genelde donanım sorunları yüzünden meydana geliyor ve fiziksel müdehale gerekiyor. Nitekim internette biraz araştırıldığında hem yerli hemde yabancı bir kaynakta, hemde microsoft kaynağında RAM veya giriş çıkış aygıtlarından sorun olabileceği bahsedilmiş. Ayrıca yabancı bir kaynak bellek değişimi sonucu sorunun çözüldüğünü yazmış.

      Siz de bilgisayarınızı açarak;

      • RAM lerinizi çıkartın. Çift RAM kullanıyorsanız birini takın ve tekrar açmayı deneyin. Tek RAM kullanıyorsanız farklı RAM slotuna takarak tekrar açmayı deneyin.
      • Bilgisayarınızdaki diğer aygıtları çıkartın ve tekrar takın.
      • Bilgisayarınızı harddisk haricinde çalışmasını engellemeyecek USB, Kart okuyucu, CD DVD gibi harici aygıtları çıkartın ve tekrar deneyin.
      ismailsarp ismailsarp (6010)