Windows 10 0x80242fff güncelleme hatası

windows 10 64 bit . şu anda  Hata 0x80242fff  windows güncelleştirme hatası veriyor. çözümü nedir? umarım yardımcı olursunuz:)

bermal bermal (1)
5 yıl önce sordu

  • Hata resmini'de koyar mısın? darkcrak 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

  1. İlk olarak interneti kapat sonra alttaki adımları izle
  2. CMD'yi yönetici olarak açtığınızda alttaki komutları kopyalayıp yapıştırın (hepsi bir kerede).
  • net stop wuauserv
  • net stop cryptSvc
  • net stop bits
  • net stop msiserver
  • ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
  • ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
  • net start wuauserv
  • net start cryptSvc
  • net start bits
  • net start msiserver
  • exit

       3. İnternet ağ kablosunu tekrar bağlayın ve wifi açın

       4. Bu kodları yazdıktan sonra işlem bitti bilgisayarını yeniden başlat ve sorun çözüldümü diye bi bak sonra bize geri dön

darkcrak darkcrak (5168)