Windows 10 1809 sürümünde kilit ekranı nasıl bulanıklaştırılır?

Yaklaşık bir ay kadar önce bazı teknoloji yazılarında Windows 10 1809 sürümünde gelen yeniliklerden biri kilit ekranında şifre girerken bokeh efekti olacağını görmüştüm şuanda bende böyle bir durum yok. İnternetten baktım bununla alakalı Türkçe bir bilgi yada yazıda göremiyorum şuan sadece dediğim konuya ait ingilizce bir kaynak buldum (linki aşağıdadır). Ayarlardan yada başka bir yerden mi açılması gerekiyor bu bokeh efekt?

Link (ingilizcedir)

lion lion (595)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu yeniliğin Windows 10'un bir sonraki Nisan 2019 güncellemesinde gelmesi bekleniyormuş. Yabancı kaynaklı bir sitede öyle yazıyor.

    Bu tarz güncellemeleri önceden almak istersen Windows Insider programına kayıt olabilirsin. Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik bölümündeki Windows Insider sekmesinden ilgili adımları takip ediyorsun.

    windows insider

    omercik omercik (9418)