Windows 10 1903 siyah ekran sorunu

Windows 10 1809 sürümünden Windows 10 1903 sürümüne güncelleme yaptım. Güncelleme sorunsuz indirildi ve kuruldu. Windows 10 güncelleme sonrasında bilgisayarı yeniden başlatmak istedi.  Bilgisayar yeniden başladığında mavi ekran vererek kapandı. Bir sonraki bilgisayar açılışında güncellemeler geri alınıyor ekranı geldi.

Daha sonra bilgisayar yaklaşık 1 saat kadar siyah ekranda takılı kaldı. Siyah ekran üzerinde sadece mouse imleci hareket ettirilebiliyor ve herhangi bir işlem yapılamıyor. Sorun nasıl çözülür? Windows 10 1903 güncellemesini nasıl kaldırırım?

alattin alattin (16984)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 1903 güncellemesi ile birlikte bilgisayarınız mavi ekran veriyorsa ve sonrasında siyah ekranda takılı kalıyorsa bir sürücü sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

     Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi (version 1903) bazı sorunlarla birlikte geliyor. Örneğin benim kullandığım DELL laptop 1093 güncellemesinden sonra mavi ekran vererek kapandı ve siyah ekranda kaldı.

    Eğer Windows 10 1903 güncellemesinden sonra bilgisayar siyah ekranda kalıyorsa çözüm için şunu yapın:

    1. Bilgisayar açma - kapama düğmesine uzunca basılı tutun. Ta ki bilgisayar kapanana kadar.
    2. Daha sonra bilgisayarı açın.
    3. Bu işlemi yaklaşık 5 defa tekrar edin.

    Bu işlemden sonra yüklenen 1903 güncellemesi geri alınacaktır.  İnternette yaptığım araştırmalarda Windows 10 1903 güncellemesinin bazı sistemlerde siyah ekran sorununa yol açtığına sıkça rastladım.  Bu sorunu yaşıyorsanız bu güncellemeyi yüklemeyin. Microsoft daha sonra bununla ilgili bir güncelleme çıkartacaktır.

    alattin alattin (16984)