Windows 10 1909 donma sorunu

Arkadaşlar sürüm 1909'a geçtim, aşağıdaki, sol alttaki Windows tuşuna basınca, ya da hemen yanında arama butonuna basınca orası donuyor. Sonra ise PC kitleniyor, masaüstünde sağ tık basılmıyor, yenile yapamıyorum yani. F5 tuşu da işe yaramıyor... Daha sonra sağ alttaki saat bölümüne tıklayınca orası da yok oluyor, yeri bomboş kalıyor... O ekran altındaki çubuktaki neye tıklasam(Chrome hariç) donuyor, ekranda izi kalıyor... Tüm bunlar PC'yi yeniden başlatınca düzeliyor...

Bu arada sürüm 1909'a geçmeden önce bu sorun yoktu...

wirolij wirolij (1)
4 yıl önce sordu

  • Her hangi bir antivirüs programı kullanıyor musun @wirolij darkcrak 4 yıl önce
  • Eset kullanıyorum. wirolij 4 yıl önce
  • Antivirüs programını devre dışı bırakıp bilgisayarını yeniden başlatır mısın antivirüs programından da ola bilir sorunun çünkü windows her yeni güncellemesinde güvenlik odaklı güncelleme yapıyor bazen windows ile antivirüs programları çakışa biliyor.@wirolij darkcrak 4 yıl önce
  • Tamam, sağ ol. wirolij 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bu bahsettiğin sorun yani Başlat menüsünün ve Arama bölümünün tıkladığında yaşaman donma sorunu daha önceki Windows güncellemlerinde de ortaya çıkmıştı. Windows 10'un güncellemelerinde bu klasik bir hastalık olmaya başladı.

Şöyle bir araştırdım Windows 10 1909 ile ilgili başlat menüsü çalışmıyor sorunu yaşayan kullanıcılar var. Senin yapman gereken önce sürücü güncellemen var mı kontrol etmek. Varsa sürücü güncellemelerini yükle.  Yine aqynı şekilde kullandığın antivirüs programını da dahil olmak üzere güncellemeler mevcutsa yükle.

Sisteminde yüklü Windows 10 1909 sürümü ile ilgili uyumsuz bir sürücü ya da program bu tür sorunlara yol açabilir.

hakan hakan (15394)
4 yıl önce cevaplandı

  • Teşekkürler. wirolij 4 yıl önce