Windows 10 27021 ip tehlikeli mi?

Windows 10 27021 ip tehlikeli mi? Bu ip ye bağlantı kurduğum yazıyordu TCP formatı ile

qwea qwea (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    27021 Bir IP değildir, bir bağlantı portudur; port numarasıdır.

    Eğer PC'de güvenlik duvarı açıksa ve bu porta güvenlik duvarından özel bir izin falan verilmediyse, Sistem için windows güncellemeleri aksatılmadan yapılıyorsa ve sistemin veri tabanı güncel güvenilir bir antivirüs yazılımıyla korunmaktaysa; özetle sistem için gereken güvenlik önlemleri, mevcutsa, bunlar yerine getiriliyorsa hiçbir tehlikesi yoktur.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Malwarebytes kullanıyorum bide defender var güncellemeleri de aksatmadan yapıyorum qwea 5 yıl önce

    Bilgisayarında kurulu olan bir program belki o porttan faydalanarak sunucusuna bağlanıyordur. İnternetten de araştırdım ama hiçbir bilgi bulamadım. Eğer bir tehlike falan olsa herhalde yabancı sitelerde falan yazardı.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Sağolun hocam @farurhenho PC im temiz yani qwea 5 yıl önce
    • Bilgisayarında problem olup olmadığını bilmeden bir şey diyemem. Eğer istersen Teamviewer dan bağlanıp bi kontrol yapayım. @qwea omercik 5 yıl önce
    • Hocam şimdi malwarebytes Lada taradım oda bişey bulamadım temiz galiba @farurhenho qwea 5 yıl önce
    • O portu bazı online oyunlar kullanıyor galiba @farurhenho @qwea temmuz 5 yıl önce
    • Tamam o zaman. Eğer bir sıkıntı olsa Malwarebytes bulurdu. Gereğinden fazla virüs takıntısı zarardır. Fazla takma kafana. @qwea omercik 5 yıl önce
    • Steam kullanıyor galiba hocam @temmuz @farurhenho qwea 5 yıl önce
    • Şimdi baktığımda da gitmişti zaten @ temmuz @farurhenho qwea 5 yıl önce
    • Olabilir. @qwea omercik 5 yıl önce
    • Yardımlarınız için sağolun hocam @temmuz @farurhenho qwea 5 yıl önce
    • Her zaman gelip soru sorabilirsin burada :) @qwea omercik 5 yıl önce