Windows 10 64 Bit'e geçerken Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor hatası

Öncelikle selamın aleyküm , sistemim şu anda windows 10 pro 32 bit ram aldım ve 64 bite geçmek istedim , ''windows 10 PRO 64-BİT iso dosyası indirdim ''ultraISO'' ile iso dosyaısındaki setup.exe açtığımda aşağıdaki fotoğrafdaki hata geldi sorna ''Medi Creation Tool'' adlı microsoftun kendi uygulamasını denedim ondada aynı hata ile karşılaştım çözümü nedir?
Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor
HATANIN FOTOĞRAFI
fotoğraf açılmazsa link = https://www.hizliresim.com/frq4tby

kullanici160481 kullanici160481 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarın donanım olarak 32 bitse sen bu bilgisayara 64 bit işletim sistemi kuramazsın.

    sadece Windows 10 64 bit sürümünü indirerek 64 bit'e geçemezsin. Bilgisayarındaki anakart, işlemci gibi birimlerin 64 bit mimariye sahip olması gerekir.

    Sende görünen o ki 32 bit donanıma sahipsin ve 64 bit Windows yüklemeye çalıştığın için Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor hatası alıyorsun.

    Şu başlığa bir bakmanda fayda var: Bilgisayarım 32 bit mi 64 bit mi nasıl anlarım?

    alattin alattin (16984)