Windows 10'a artık neden sürekli güncelleme gelmiyor?

Windows 10 kullanıyorum ve eskiden sürekli güncelleme geliyordu fakat şu aralar pek fazla güncelleme gelmiyor acaba neden böyle oldu ya benim bilgisayarımda sorun var.

darkcrak darkcrak (5168)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Doğrudur eskiden windows 10'a sürekli güncelleme geliyordu fakat 1903 sürümünden sonra daha da sürekli güncelleme gelmemeye başladı.

    Peki neden Windows 10'a sürekli güncelleme daha gelmiyor?

    Windows 10'da her sürüm yükseltildiğinde bir sorun oluyordu yani örnek verecek olursam Oyun açmaya çalıştığınızda Windows çöküyordu windows da buna bir dur demek için artık her yayınlayacakları güncellemeyi kontrol ediyorlar ve deneyimliyorlar yani artık ayda 1 veya 3 ayda 1 günceleme gele bilir veya 1 senede 1'de gele bilir bu Windows'a bağlı fakat bu işlem doğru oldu.

    Yakın bir güncellemeden örnek verecek olursam:

    Windows geçen sene 1903 sürümünü yayınladı ve her güncelleyen kişinin bilgisayarı çöküyordu ve bu'da Windows'u kararsız durumda bıraktı fakat bunun çözümü de kolaydı ama bu sorunu ilerleyen güncellemeler ile düzelttiler eğer o soruna göz atmak istiyorsanız altdaki linkden ulaşa bilirsin.

    Windows 10 1903 mavi ekran sorunu

    darkcrak darkcrak (5168)