Windows 10'a güncelleme sonrasında şarjım çok az gidiyor

Arkadaşlar merhaba sizlere bir sorum olacak. Ben 4-5 ay öncesine kadar Windows 8'den Windows 10'a geçiş yaptım ancak pil konusunda sıkıntım var. Pil acayip bir şekilde bitiyor. Örneğin bilgisayar %100 durumuda iken 1 saatte % 15'e kadar inebiliyor. Pille ilgili bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü pil daha yeni alalı 1 yıl felan oldu. Çokta oyun oynamam. Çözümü nedir?

enes7534 enes7534 (13)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    BatteryCare (Ücretsiz, Türkçe arabirimli) nedir, nereden download edilir? (tıkla)

    Not: BateryCare arabiriminde Detaylı Bilgi sekmesinde Üretilen Kapasite bataryanın sıfır hali kapasitesidir. Toplam Kapasite bataryanın kullanımına bağlı olarak düşen ve kalan kapasite değeridir. Kayıp ile görünen % olarak yer alan değer ise bataryanın son durumda ilk kapasite değerine göre kapasite kaybının yüzde olarak gösterimidir.

    Veya Görev çubuğunda Windows'u ara satırına "Güç planı seçin" yazılarak ilgili ayar sayfasına gidilip "Güç tasarruf modu" seçili hale getirilebilir.

    temmuz temmuz (12505)