Windows 10'a hangi işletim sisteminden, hangi yolla geçilebilecek?

Windows 10 günleri yaklaştıkça bu yeni işletim sistemine nasıl terfi edileceği merak konusu haline gelmiş, bu konuda araştırmalar şimdiden başlamıştır.

İşte merak ettiklleriniz (Alt mesajda)!

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft'un Çin'deki WinHEC konferansında verdiği bilgiler sayesinde Windows 10'un korsan Windows'ların bile üzerine yüklenebileceğini öğrenmiştik. Siz de Windows 10'a yükseltmeyi düşünüyorsanız, izleyebileceğiniz yolları yukarıdaki tabloda görebilirsiniz.

    Windows 10'a geçiş için tahmin edebileceğiniz gibi ISO dosyası yolu veya Windows Update yolu izlenebilecek. Windows 7 veya Windows 8'in en son sürümünü kullananların çoğu, ISO yolunu veya daha kolay olan Windows Update yolunu izleyebilecek. Windows 7 ve 8'in diğer sürümlerini kullananlar ise sadece ISO yolunu tercih edebilecekler.

    Windows Vista veya XP'yi kullananların, ISO imaj dosyası yoluyla temiz yükleme yapmaları gerekecek.

    Windows Phone 8'lerde ise şöyle olacak:

    WP 8.1 kullanan herkes, Windows 10'a geçebilecek ancak Windows Phone 8.0 için geçiş yolu görünmüyor. Buradan Windows 10'a yükseltmek için önce Windows Phone 8.1'e geçiş yapmanızın gerektiği anlaşılıyor.

    temmuz temmuz (12505)