Windows 10'a yükseltme nedir ?

Windows 10'a yükseltme nedir ?   Ve   yüklemelimiyim  ? Yüklemezsem  sorun   yaşarmıyım ?

mat7 mat7 (341)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10'u alın burada detaylı link var.

    Windows 10 yükseltmesi işletim sisteminizi Windows 8 ya da Windows 7'den Microsoft'un en son işletim sistemi olan Windows 10'a terfi ettirecek bir yükleme paketidir.

    Windows 10 pek çok yenilikler ile gelen en son işletim sistemi.

    Eğer kullandığınız işletim sisteminden menunsanız yükseltme yapmanıza gerek yok.

    Fakat Windows 10 yükseltmesi ilk 1 yıl için ücretsiz sağlanıyor. Yani siz bir yıl içinde yükseltme yapmaz ve sonra Windows 10'a geçmek isterseniz o zaman para ödemek zorunda kalırsanız.

    Şahsi önerim Windows 10 yükseltmesi yapın.

    Yükseltme yapmazsanız şuan için bir sorun yaşamazsınız fakat özellikle Windows 7 kullanan kullanıcılar daha sonradan sorun yaşayabilirler.

    Malum Microsoft eskiyen işletim sistemlerinden desteğini çekiyor. Örneğin Windows XP de bu durum söz konusu oldu.

    Bir sonraki durum Windows 7 için olacaktır. Yani artık güncelleme çıkartmayacaktır.

    Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için Windows 10 yükseltmesi yapabilirsiniz. Windows 10 yükseltmesi ile ilgili burada çok daha detaylı soru cevap bulabilirsiniz : Windows 10'u alın

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ediyorum ayrıntılı cevabınız için . Şimdi ben doğru anlayıp anlamadığımı teyit etmek için ne anladığımı şöyle bir sıralamak istiyorum . Sizde yanlışım varsa düzeltin lütfen . 1 yıl içinde windows 10 rezerve etmezsem ve 1 yıl sonra kullanmaya devam ettiğim bilgisayarımda windows 10 işletim sistemine geçmek istersem bunun için ücret ödemem gerek. Bu işlemi yaptığımda hiç endişe etmeme gerek yok, çünkü bilgisayarımda her hangi bir kayıp yada eksi bir değişim yaşamayacağım . Doğrumu anlamışım teyit edin lütfen . Peki şu birbirine bağlı iki soruda aklıma takıldı bunları da cevap verebilir misiniz bilginiz varsa tabi . Diyelim ki rezerve yaptım ve bir saat sonra bilgisayarım arıza yaptı ve işletim sistemi windows 7 veya 8 yeni bilgisayarım aldım, fakat ben windows 10 yapmak istedim eski bilgisayarımda rezerve ettiğim windows 10 işletim sistemini yeni bilgisayarıma yükleyebilir miyim ? Yoksa yeni bilgisayarlarda zaten windows 10 yüklümü olur ? Bir şey daha merak ettim . Virüs tehlikesi var mı bu işte ? mat7 8 yıl önce
    • Doğru anlamışsınız. Hayır bir virüs tehlikesi yok, tamamen güvenilir. Rezervasyon hakkı her Win 7 ve Win 8 yüklü bilgisayar için geçerlidir. Yani Kaç tane bilgisayarınız varsa hepsi için indirebilirsiniz. Tek bir hakkınız yok. O yüzden yeni bilgisayarınıza da yükleyebilirsiniz. murat 8 yıl önce
    • Çoook teşekkür ediyorum. iyi çalışmalar . :) mat7 8 yıl önce