Windows 10 açılış parolası değiştirme

Merhaba;

Parolayı değiştirmek istiyorum ancak birtürlü yapamadım. Denetim masasından da baktım yok. Bu arada arama yerine yazdım ordakilerde denetim masası yazıyordu ama artık denetim masasında böyle bir seçenek yok??!!

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba;

    Sol köşede bulunan windows simgesine tıklatın. Daha sonra açılan menü'de windows simgesini hemen üstün'deki ayarlar simgesine tıklatın. Buradan Hesaplar > Oturum açam seçenekleri > Parola yolunu izleyerek değiştirebilirsiniz.

    notify notify (538)
    6 yıl önce cevaplandı

      Parolanızı CMD (komut satırı) ile değiştirmeniz mümkün. Şu adımları uygulayın:

      - Bilgisayarınızın arama bölümüne cmd yazın ve çıkan komut istemi'ne sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır deyin

      - Gelen CMD ekranına şu komutu girin: net user kullanıcıadınız yenişifreniz

      Örnek: net user admin 12345

      Kullanıcı adınızı bilmiyorsanız arama bölümüne netplwiz yazarak öğrenebilirsiniz.

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

        Windows 10'u Microsoft hesabın ile kullanıyorsan parola değiştirmek için: https://account.microsoft.com/about?lang=tr-TR

        adresine gitmelisin. Windows 10'de iki tür hesap var. Biri yerel hesap diğeri Microsoft hesabı. Yerel hesap için yukarıda arkadaşların önerisi işe yarayacaktır. Microsoft hesabı için yukarıdaki adrese oturum aç. Sonra Güvenlik altındaki Parolanızı Değiştirin'i seç.

        Daha önceden telefon numrası girdiysen telefonuna doğrulama kodu yollayacaktır. Sonra ekrandaki adımları takip edebilirsin.

        murat murat (12492)
        6 yıl önce cevaplandı

        • @murat 30 gün sonra diyor ama bana yarına kadar lazım? toprak34 6 yıl önce
        • @toprak34 Ne için 30 gün sonra diyor? murat 6 yıl önce
        • @murat Abi şimdi ben eski epostamı kullanıyordum onunda şifresini unuttum değiştirmek için 30 gün diyor toprak34 6 yıl önce
        • @toprak34 ekran görüntüsü koysana murat 6 yıl önce