Windows 10 açılışta NTFS File System hatası

Pc mi Açıyorum Windows Çarkı dönüyor (Win10)

Ve tam açılacakken NTFS FİLE SYSTEM diye bi hata aliyorum Mavi Ekran Pc Sıfırlamayı Denedim Olmadı Geri Yükleme Yapamıyorum Yabancı Kaynaklardan Araştırdım Komut İstemi İle Yapmaya Çalıştılar Denedim Yapamadım Yardım Edin Lütfen

bukalemun bukalemun (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bir kaç mavi ekrandan sonra Kurtarma ekranı karşına gelecektir. Bir kaç kez bilgisayarı düğmeden aç kapat. Karşına kurtarma ekranı gelir. Sorun Giderme > Gelişmiş seçenekler  > Komut istemi yolunu seç.

    Daha sonra burada chkdsk /r /f komutunu çalıştır ve işlemin bitmesini bekle. Bittikten sonra exit yazarak bu ekrandan çık. Bilgisayarı kapat.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

      Kullanıcı olarak elinden gelen her şeyi yapmışsın, olmuyorsa bilgisayarına format atman gerekecek. Windows 10 format nasıl atılır bu videodan öğrenebilirsin: Sıfırdan Windows 10 Kurulumu - VİDEOLU ANLATIM

      omercik omercik (9418)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Masa üstünü açamıyorum format dosyalarını nasıl indiricem bukalemun 5 yıl önce
      • Evinde çalışan bir bilgisayar varsa, veya internet cafeye gidip indirebilirsin. Olmadı bi bilgisayarcıya format attırmanı tavsiye ederim @bukalemun omercik 5 yıl önce
      • Dosyaları telefonuma indirip flash belleğime atsam olur mu? bukalemun 5 yıl önce