Windows 10 açılışta Numlock tuşu aktif etme

Windows 10 bilgisayarda açılışta Numlock tuşu pasif olarak geliyor, nasıl aktif gelmesini sağlarım?

Windows 10 açılışta Numlock tuşu nasıl aktif edilir?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Numlock tuşu bilgisayar her açıldığında kapalı gelir, bilgisayarın her açıldığında Numlock tuşunun kapalı gelmesi normaldir. Otomatik olarak pasif olarak ayarlıdır. Bu ayarı değiştirebilirsin.

    Numlock tuşunu açılışta da aktif etmek için,

    1. Windows+R tuşuna basarak veya arama kısmına Çalıştır yazarak Çalıştır penceresini açın.

    2. Regedit yazın ve Tamam butonuna basın.

    3. HKEY_USERS > DEFAULT > Control Panel > Keyboard yolunu izleyin. InitialKeyboardIndicators başlığına tıklayarak değeri 2147483650 olarak değiştirin.

    Bu işlemlerden sonra bilgisayarı açtığınızda Numlock tuşu aktif olarak açılacaktır.

    damlakoc damlakoc (1391)