Windows 10 Al yükseltmesinde SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED (WppRecorder.sys) problemi nasıl çözülür?

Bende maalesef kurulum sırasında %35'de bir hata ile karşılaştı ve şu andada önceki sistemi geri yüklemekle meşgul :(

Eğer olabilirse bir kere daha deneyeceğim.

Edit:

Yeni kurulumdada aynı yerde aynı hata.. :(

Yükseltme alacaklardan en şanssız olan benmiyim yoksa? :(

Resimde tam görülemiyorsa hata kodu şöyle:

SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED (WppRecorder.sys)

Benim İngilizcem bir hayli zayıf. Eğer sizde el atarsaniz problem neymiş ve nasıl çözülürmüş, belki beraber öğrenebilir; üstesinden gelebiliriz. :)

Sürücülerle ilgili bilmediğim bir tek Diğer Aygıtlar>SMS (soru işaretli) var ama onun olabileceğini çok sanmıyorum. Zaten bir daha deneme yaparsam onuda devre dışı bırakacak veya kaldıracağım.

Bizim WppRecorder.sys sistem dosyasının hangi sürücü ile ilişkili olduğunu bulmamamız lazım arkadaşlar.

Not: Recorder: Kaydedici belki bize bir ip ucu olabilir.

Konum C:\Windows\WinSxS\amd64_microsoft-windows

Edit2:

Web'de araştırarak ilgili bulduklarım aşağıda

WppRecorder.sys nedir?

WppRecorder.sys, Windows İşletim Sistemi için Microsoft tarafından geliştirilmiş olan, Windows 8 Consumer Preview ISO images ile ilişkili bir SYS dosyası türüdür. WppRecorder.sys dosyasının en son bilinen sürümü, Windows için üretilmiş olan 1.0.0.0 sürümüdür. Bu SYS dosyası 1 yıldız popülarite derecelendirmesi ve "Bilinmeyen" güvenlik derecelendirmesine sahiptir.

Genel WppRecorder.sys Hata İletileri

..

Çoğu durumda, WppRecorder.sys mavi ekranlarını yeni bir donanım ya da yazılım yükledikten sonra yaşarsınız. Bu WppRecorder.sys mavi ekranları, program yüklerken WppRecorder.sys ile ilgili bir yazılım (örn. Windows 8 Consumer Preview ISO images) çalışırken, Microsoft sürücüsü yüklenirken veya Windows'u başlatırken ya da kapatırken ortaya çıkabilir. DURDURMA hatasının nerede ve ne zaman ortaya çıktığının kaydını tutmak, sorun gidermenin önemli bir parçasıdır.

Sfc /scannow taraması sonucu:

Ne bulduda düzeltemedi acaba?

Edit 3:

Üçüncü deneme sonucuda olumsuz. Aynı şekilde %35'te mavi ekran.. Özellikler ve Sürücü yüklemeleri başlarında (%6) oluyor bu.

Edit 4:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

sonucu:

temmuz temmuz (12505)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kendi tayyaremi kendim yaptım :))

    Nasılmı?

    Önceden oluşturmuş olduğum Windows 8.1 kurtarma DVD'si vardı ve problemli sistemimi onunla tamir ettim. Sonrada Windows 10 yükseltmesini problemsiz yapabildim. Üstelik Windows 8.1'de kurulu uygulamalarımdan hiç birini kaybetmeden; tam bir başarı ile :))

    Tedbirli olmak, ilerideki ihtimalleri yok saymamak en doğrusudur. Herkese tavsiyem olsun :))

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Tebrikler abi ne diyeyim :) hakan 8 yıl önce
    • Alattin abi şu güncellemeyi bitirse iyi olacak. Bildirimlerden tkip etmek zor oluyor, gözden kacırdım senin konuyu. hakan 8 yıl önce
    • Benim uzmanım.net'e dahil olmamın üzerinden herhalde bir sene falan geçti ve hala bu güncelleme olacak. Hatırlıyorsun değilmi, daha ilk günlerde bu güncellemeyi konuşuyorduk. :) temmuz 8 yıl önce
    • Pek zorlayan olmuyor herhalde, ondan olmasın?! :)) temmuz 8 yıl önce
    • Ben zorluyorum abi fazlasıyla :)) arada bir iki güvenlikle ilgili güncelleme yaptı ama işler biraz yoğun hak veriyorum bi yandan ona da. Ben biraz daha zorlayayım :)) hakan 8 yıl önce
    • İyi olur :) temmuz 8 yıl önce

    Şimdi Microsoft forumlarına baktım.

    Windows 10 yüklerken bazı harici donanımlar WppRecorder.sys hatasına sebep olabiliyormuş (harici disk, USB bellek, printer) Yani mouse haricinde varsa harici donanım kurulum sırasında çıkarın.

    Bir de kurulumunu yaptığınız Windows 10 final sürümü değil mi?

    Windows 10 Technical Preview sürümünde WppRecorder.sys hatası alan kullanıcılar var.

    Başka bir öneri de Windows 10 kurulumdan sonra PC'yi USB ile açmak ve sistem onarım aracını çalıştırmak.

    Sfc  /scannow çalışma sırasında hata veriyorsa daha öncesinde şu komutu kullanın

    DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

    • 1- Windows 8.1'den bugün başlatılan Windows 10 Al yükseltmesi yapıyorum. Yani Windows 10 rezerve.. 2- Yükselme sırasında USB'lerde kablosuz mouse ve soğutucu laptop altlığından başka bir şey yok. Bir dahaki denemede bunlarıda çıkarayım bari :) 3- Printer ve sürücüsü eski ama doğrudan usb ile değilde Diğer bilgisayar üzerinden WiFi olarak kullanmaktayım. Fakat gerçekten problem bu olabilir.Bunun sürücüsünü devre dışı bıraksam olumlu etkisi olurmu acaba yoksa sürücüyü tamamen kaldırmalımıyım, bilemiyorum (Düşünmekteyim). 4- Sfc /scannow taraması yapıyorum, regedit optimasyon ve chkdsk disk denetlemeside yapacağım. 5- Acaba başka ne olabilir? temmuz 8 yıl önce
    • Laptop altlığındandır kesin :) Wifi ie bağlı yazıcıdan kaynaklanacağını sanmıyorum. Sfc komutunu bir de güvenli modda çalıştırmayı dener misin? hakan 8 yıl önce
    • cevabıma bir de ek yaptım. hakan 8 yıl önce
    • Güvenli mod için geç kaldık (düşünememiştim). Yeni deneme başlattım çünkü. %16'lardayım şu anda. temmuz 8 yıl önce
    • Hata vermeden tamamlanmıştı ama?.. temmuz 8 yıl önce
    • Üçüncü deneme sonucuda olumsuz. Aynı şekilde %35'te mavi ekran.. Özellikler ve Sürücü yüklemeleri başlarında (%6) oluyor bu. temmuz 8 yıl önce
    • https://social.technet.microsoft.com/Forums/tr-TR/e98498f1-a6fe-4235-999d-c2f8f507fea7/bsod-systemthreadexcptionnothandled-wpprecordersys Google ile çevirdim ama birşey anlamadım. Bir bakıver istersen. temmuz 8 yıl önce