Windows 10 AMD Radeon HD 7400M Sürücü Sorunu

Sayın arkadaşlarım. Ben windows 10 kullanıyorum. Daha doğrusu Windows 7'den Windows 8'e, Windows 8'den de Windows 10a geçtim. Amd radeon hd 7400 m ekran kartım win7 ve win8 de sorunsuz çalışıyordu. Windows 8.1' de iken 20-25 saniyede açılan sistem, Windows 10' da 01:34 dakikada açılıyor. Bu bazen 01:30 bazen 01:35 bazen 01:40 dakika olabiliyor. Üstelik bütün driverlar güncel. Gereksiz şeyleride sildim. Windows ilk başladığında gereksiz şeyleride durdurdum. Kapattım. Bunun sebebi nedir ? Win 10 a göre ekran kartı driver güncellemesi vermediğinden mi kaynaklanıyor ?

erhan23 erhan23 (10)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10'a geçiş şeklin yükseltme ise şiddetle temiz kurulumu öneririm. Yani eğer Windows 8.1 üzerinden Windows 10 yüklediysen yavaşlığın sebebi bu olabilir.

    Windows 10 ISO kalıbı üzerinden USB belleğe yazdırarak temiz kurulum yapabilirsin. Bu ciddi anlamda performans artışı sağlayacaktır. Benzer durumlar pek çok kez karşılaştım.

    Kesinlikle yükselme ile temiz kurulum arasında çok fark var.

    hakan hakan (15394)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Onu da denedim iki defa format attım, flash bellek karta isoyu yazdırıp win1o home yi kurdum yine aynı. Sorun ne sizce ? erhan23 6 yıl önce