Windows 10 arama butonu çalışmyor

window arama butonum hiç birşey yazamıyorum çalışmıyor nasıl çözebilirim yanıtlarsanız sevinirim

sefttkx sefttkx (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sol alttaki arama butonu mu? Aşağıdaki yöntemi yapın belki düzelir;

    Windows 10 Arama yeri çalışmıyor?

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Windows 10 arama bölümü çalışmıyorsa, öncelikle Windows Update çalıştır. Güncelleme varsa yükle.

      Çözüm 1:

      Windows 10 otomatik olarak arama için dosya ve klasörleri indeksler.  Indekslemede sorun olursa Windows 10 arama bölümü çalışmayabilir.

      1. Windows ve R tuşlarına bas. Çalıştır penceresi gelecek.
      2. Çalıştır penceresine şunu yaz ve enter tuşuna bas:
        msdt.exe -ep WindowsHelp id SearchDiagnostic

        Arama ve Dizin oluşturma penceresi gelecek İleri butonuna tıkla.

      3. Ne tür sorunlar yaşıyorsunuz penrecesinde "Arama başlatılamıyor veya sonuçlar görülemiyor" seçeneğini seç.

      4. Tarama başlayacak. Tarama sonunda "Bu onarımları yönetici olarak dene" botununa bas.

      5. İşlemi tekrar edecek. "Arama başlatılamıyor veya sonuçlar görülemiyor" seçeneğini seç.

      6. Windows Search çalışmıyor - Düzeltildi gördüğünde  bu pencereyi kapat ve arama çalışıyor mu kontrol et.

      Çözüm 2:

      1. Buradan Windows 10 arama sıfırlama scriptini indir: https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=100295
      2.  İndirdiğin ResetWindowsSearchBox.ps1 dosyasını sağ tuşla tıkla ve Run With PowerShell seç.
      3. Mavi bir ekran açılacak. Burada  Done - Press any key continue yazısını görünce bir tuşa bas. Pencereyi kapat.

      hakan hakan (15409)
      3 yıl önce cevaplandı

      • @sefttkx dene işe yaramazsa başka önerilerde bulunurum. hakan 3 yıl önce