Windows 10 arama çalışmıyor

Windows 7 kullanıyordum. Windows 10'a yükselttim. Görev çubuğunun üzerindeki büyüteç simgesine tıklıyorum. Arama bölümüne dosyanın adını yazıyorum ama arama çalışmıyor. Gri sayfada öylece kalıyor. Arama hiç bir sonuç bulup getirmiyor.  Windows 10 arama çalışmıyor sorununun çözümü nedir?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorun genel bir sorun, çoğu windows 10 kullanıcısı şu an bu sorunu yaşmakta çözümü ise aşağıda;

    Çözüm 1 ;

    " LİNK " Bu dosyayı indirin ve sağ tıklayıp birleştir tıklayın ve bilgisayarı yeniden başlatın

    Çözüm 2 :

    Windows + R kombinasyonu ile çalıştır'ı açıyoruz ve regedit yazıyoruz.
    HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search

    Bu kısıma geliyoruz ve boş bir yere sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32 Bit) Seçeneğine tıklıyoruz.

    Oluşan değerin ismini BingSearchEnabled yazıyoruz ve sağ tıklayıp değiştir diyip 0 yazıyoruz ( Varsayılan 0 Zaten )

    Bu işlem bittiken sonra aynı şekilde CortanaConsent adlı değeri 0 yapıyoruz.

    Bu işlemler bittikten sonra sistemi yeniden başlatın!

    hydra hydra (3800)