Windows 10 arama çubuğu çalışmıyor

merhaba, Windows 10 arama çubuğuna yazı yazamıyorum.klavyede herhangi bir problem yok. chrome vs. de yazılıyor.bilgisayarıma format attım "Windows 10 19h1" yükledim.şu anda arama çubuğuna kopyala-yapıştır dahil hiçbirşey yazılamıyor.

memocano memocano (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    1.Çözüm yöntemi:

    1.Görev yöneticisini aç

    2.Açtıkdan sonra alttaki resimde de gösterdiğim gibi Dosya seçeneğine 1 kere tıkla ve yeni görevi çalıştır a tıkla

     3.Yeni görev oluştur ekranı gelecek buradan Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur seçeneğinin sol tarafındaki kutucuğu tik yapın ve Aç kısmına da CMD yaz ve enter tuşuna bas.

    4. CMD ekranına da PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted yaz ve enter tuşuna bas.

    5. Ardından gelen ekrana da alttaki komutu yaz.

    Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like "*SystemApps*"} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

    komutu yazdıktan sonra enter tuşuna bas.

    2.Çözüm yöntemi:

    Daha önceden @candan bu konu ile ilgili bir çözüm paylaşmıştı dilersen alttaki linkten gide bilirsin çözüme

    Windows'u Ara Çalışmıyor ( Başlata tıklayıp arama yapmak için yazı yazamıyorum )

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • @memocano çözümü düzelttim en altta 2. çözüm linki verdim ona baka bilirsin darkcrak 4 yıl önce

    bu dediklerini yapmıştım zaten ama nafile..maalesef  sorun halen devam ediyor

    memocano memocano (1)
    4 yıl önce cevaplandı

      sfc komutu ile önce bir sistem dosyalarının bütünlüğünü doğrulamanda fayda var:

      1. Komut satırını yönetici olarak çalıştır. Windows 10'da komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
      2. Sfc komutunu kullan:
        sfc /scannow

        işe yaramazsa başka önerilerde de bulunabilirim.

      hakan hakan (15409)
      4 yıl önce cevaplandı

        Son bir kaç gündür Windows 10 arama bölümü çalışmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü burada: Windows 10 Arama yeri çalışmıyor ?

        Sorun Windows 10 bing arama motoru entegrasyonundan kaynaklanıyor

        alattin alattin (16984)
        4 yıl önce cevaplandı

        • Yok ben de hiçbir şekilde olmuyor. Sanırım Destroy Windows 10 Spying uygulaması sonucu olabilir. memocano 3 yıl önce
        • @memocano muhtemelen Destroy Windows 10 Spying yüzünden oldu. Destroy Windows 10 Spying iki yıldır güncellenmiyor ve bazı sorunlara yol açabiliyor. alattin 3 yıl önce
        • Peki tek çözüm format atmak mı sizce?.. memocano 3 yıl önce

        100 TANE YÖNTEM DENEDİM BU OLDU EYVALLAH <333

        AMA powershelli yönetici olarak çalıştırmanız lazım. görev yönetecisinden açabilirsiniz

        oldtimes20 oldtimes20 (1)