Windows 10 arama kutusunda istediğim kelime çıkmıyor

Merhaba, Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum. Masaüstümde çok fazla klasör var (plaka isimi ile örn 34 TF 3434). Bunun için başlattan arama yapmam lazım. Başlata 34 TF yazdığımda hiçbir dosya çıkmıyor, ama klasörün içerisine girdiğimde bir çok 34 ile başlayan/içeren klasör ya da pdf dosyası bulabiliyorum.

Sebebi ne olabilir? Çözebilirsem çok fazla iş yükünden kurtulacağım.

Şimdiden teşekkür ederim.

ilyashalatci ilyashalatci (26)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows Search hizmeti çalışıyor mu? Bunu kontrol edin.

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna services.msc yazarak Hizmetler'i açın.
    2. Hizmetler'den Windows Search hizmetini bulup çift tıklayın. Eğer durdurulmuş ise başlat butonuna tıklayarak çalıştırın.
    3. Hali hazırda zaten çalışıyorsa, durdurun ve tekrar başlatın.
    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Görev çubuğundaki arama satırında değil Dosya Gezgininindeki (Bu Bilgisayar, Bilgisayarım) arama satırına yazarak aratmalısın.

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

        Servis'i durdurunca sorun çözüldü ama windows 10'da başlat menüsünde arama yaparken üstte uygulama, belgeler gibi sekmeler var. Seçince daha ayrıntılı geliyor.

        Teşekkürler konu kapanabilir :)

        ilyashalatci ilyashalatci (26)