Windows 10 Arama yeri çalışmıyor ?

Windows 10 Arama yeri çalışmıyor ne yapmalıyım ?

hydra hydra (3800)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorun genel bir sorun, çoğu windows 10 kullanıcısı şu an bu sorunu yaşmakta çözümü ise aşağıda;

    Çözüm 1 ;

    " LİNK " Bu dosyayı indirin ve sağ tıklayıp birleştir tıklayın ve bilgisayarı yeniden başlatın

    Çözüm 2 :

    Windows + R kombinasyonu ile çalıştır'ı açıyoruz ve regedit yazıyoruz.
    HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search

    Bu kısıma geliyoruz ve boş bir yere sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32 Bit) Seçeneğine tıklıyoruz.

    Oluşan değerin ismini BingSearchEnabled yazıyoruz ve sağ tıklayıp değiştir diyip 0 yazıyoruz ( Varsayılan 0 Zaten )

    Bu işlem bittiken sonra aynı şekilde CortanaConsent adlı değeri 0 yapıyoruz.

    Bu işlemler bittikten sonra sistemi yeniden başlatın!

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Windows 10 güncelleme sonrası mı ortaya çıktı? Bende çalışıyor görünüyor @hydra hakan 4 yıl önce
    • Bana güncelleme gelmedi ancak sorun mevcuttu şu an düzeldi bu yöntemi deneyince, muhtemelen bing sunucularında bir sorun var galiba. hydra 4 yıl önce