Windows 10 atikmdag.sys mavi ekran hatası çözümü nedir?

Windows 10 kullanıyorum, bazen mavi ekran verip "başarısız atikmdag.sys" diyor ve kendini yeniden başlatıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

gassaray123 gassaray123 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    atikmdag.sys dosyası ATI Radeon Family ile ilişkili bir sys dosyasıdır. Yani muhtemelen ekran kartından dolayı bu problem ortaya çıkıyor.

    Olası çözüm önerileri:

    Ekran kartı sürücüsünü güncellemek

    • Aygıt Yöneticisini açıp Görüntü bağdaştırıcıları altından ekran kartına sağ tıkla ve Sürücüyü Güncelleştir seçeneğine tıklayıp güncellemeye çalış.

    Ekran kartı sürücüsünü tamamen kaldırıp yeniden yüklemek

    • Yine Aygıt Yöneticisinden Görüntü bağdaştırıcıları altında bulunan ekran kartı sürücüsüne sağ tıklayıp Kaldıra tıkla ve "sürücü yazılımını sil" seçeneğiyle birlikte ekran kartın sürücüsünü kaldır, daha sonra bilgisayarı yeniden başlat.

    Yeniden yüklemek için ekran kartının modelini internette aratıp sonuna "driver" kelimesini ekleyerek araştırır ve bulursun. Modelini söylersen bulup linkini verebiliriz senin için.

    omercik omercik (9418)