Windows 10 AutoCAD requires 1024 by 768 resolution or higher to run hatası alıyorum

Autocad 2009 yükledim laptop'a. acılırken hata veriyor hocam..

AutoCAD requires 1024 by 768 resolution or higher to run diyor ama özelliklere baktıgımda 1600x900 oldugunu göruyorum.

yine de hata veriyor

normal açıyorum uzun bekliyor yine de acmıyor.

Ancak yönetici olarak calıstır diyince  açıyor ama alttaki command yazma kısmı kücülüyor 2010 mu yüklesem bilemedm

cahitcanbey cahitcanbey (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    cıracklı siteerden indirdi iseniz hata verebilir Autocad 2009 çok eski versionu en az 2014 yükletin tavsiye ederim kendi sitesinden indirin öğrencilere 3 yıl ücretsiz

     veriyor önce hesap açın  ve indirin  eski  versiyomu tamamen kaldırın

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      AutoCAD requires 1024 by 768 resolution or higher to run hatası bilgisayarda çift ekran kartı olan sistemlerde alınır.  Sorun AutoCAD uygulamasının arka planda otomatik olarak daha düşük güçlü ekran kartı ile çalışmaya başlamasından kaynaklanır.

      Sorunu çözmek için ekran kartınızın yazılımında bazı ayalrar yapmalısınız.

      Örneğin ekran kartınız NVIDIA ise,

      1. NVIDIA Control Panel üzerinden 3D Settings / 3D ayarlarına girin.
      2.  Burada bulunan Manage 3D Settings bölümünü tıklayın.
      3. Program Settings seçeneklerinde Add diyerek Autocad'i seçin veya listede varsa listeden AutoCad programını seçin.
      4. Select the preferred graphic processor for this program değeri için High performance NVIDIA processor seçeneğini seçin.
      hakan hakan (15394)