windows 10 avast yüzünden internet sürekli kesiliyor

internet sürekli kesiliyor kopuyor sorun aradığım zaman avast yüzünden olduğu çıktı nasıl düzeltebilirim ne illet bişeymiş.

misafir342 misafir342 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle Avast güncel mi bunu kontrol et. Güncel olmayan bir Avast sürümü kullanıyorsan sorun bundan olabilir. Sorun devam ederse şunu yap:

    Avast ayarlarından Web tarama ve HTTPS tarama seçeneklerini devre dışı bırak. Bu ayarlardan sonra bilgisayarı yeniden başlat.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

      Sorunun hala devam ediyorsa

      1. İlk olarak Avastclear.exe programını indirip masa üstüne at
      2. İndirdikten sonra bilgisayarını güvenli modda çalıştır
      3. Ardından avastclear.exe programı ile avast'ı sil
      4. Sildikten sonra bilgisayarını yeniden başlat "Güvenli modda başlarsa bilgisayarın güvenli moddan çık"
      5. ​​Son olarak yine avast'ı kullanmaya devam edeceksen bu linkten indire bilirsim avast ın resmi sitesi
      darkcrak darkcrak (5168)