Windows 10 başlangıç ekranına sabitleme sorunu

Windows 10'a Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp "Başlangıç'a sabitle" diyorum ve başlat menüsünü açtığımda şöyle bir şey çıkıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

taha17 taha17 (91)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Görev çubuğunda "Dosya Gezgini" varken "Bu Bilgisyar" için başlangıca koyma gereği yok ama kolaylıkla o da yapılabiliyor:

    Dosya Gezginini tıkla ve penceresini aç. Daha sonra pencerede sol bölmede "Bu bilgisayar" üzerine gelerek sağtık menüsünden başlangıca sabitlemesini yap. Hepsi bu kadar.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • hangi programla o yazıları yazdığınızı öğrenebilir miyim sakıncası yoksa hocam :) omercik 6 yıl önce
    • "Skitch".. Windows Masaüstü İçin Skitch.. @farurhenho temmuz 6 yıl önce
    • https://www.gezginler.net/indir/skitch.html @farurhenho temmuz 6 yıl önce
    • teşekkürler :) omercik 6 yıl önce
    • :) @farurhenho temmuz 6 yıl önce
    • El alışkanlığım öyle olduğu için başlat menüsüne ekledim bilgisayarımı. Ve görev çubuğunda dosya gezgini yok başlata yazınca da çıkmıyor nereden bulacağım? :D taha17 6 yıl önce
    • cevabı güncelledim, tekrar bak @taha17 omercik 6 yıl önce
    • Dosya gezgini için konu aç oradan cevaplayalım @taha17 temmuz 6 yıl önce
    • Dediğinizi yaptım başlangıca ekleyebildim sağolun :) taha17 6 yıl önce
    • :) @taha17 temmuz 6 yıl önce

    Zararlı yazılımlar, virüsler sisteme zarar vermiş olabilir. Öncelikle şu programlar ile bilgisayarınızı tam taramadan geçirin.

    Malwarebytes AntiMalware

    Zemana AntiMalware

    Düzelmesse Sistem Dosya Denetleyicisi aracını çalıştırarak tarama gerçekleştirin, bozuk dosya varsa bulup onaracaktır. Bunun için;

    • Bilgisayarınızın arama bölümüne cmd yazın ve gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın
    • Daha sonra sfc /scannow komutunu yazıp enter tuşuna basın ve %100 olmasını bekleyin. %100 olduktan sonra sonucu size bildirecek

    Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatıp sorunun çözülüp çözülmediğini gözlemlersiniz.

    Dosya Gezgini'ni görev çubuğuna eklemek için şu adımları uygulayın:

    • Bilgisayarınızın arama bölümüne explorer.exe yazın ve çıkan sonuca sağ tıklayıp dosya konumunu aç deyin
    • Daha sonra gelen ekrandan explorer.exe dosyasına sağ tıklayıp "görev çubuğuna sabitle" deyin. Dosya Gezgini görev çubuğunuza gelecektir
    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Ekledim teşekkür ederim :) taha17 6 yıl önce