Windows 10 başlangıç programlarını kapatma

Windows 10'da açılışta çalışan uygulamalar nasıl kapatılır?

Windows 10 başlangıçta çalışan programlar nasıl kaldırılır?

murat murat (12492)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 başlangıç programları nasıl kapatılır?

    Windows 10 işletim sisteminde başlangıçta otomatik çalışan programları kaldırmak eski Windows işletim sistemlerinden biraz farklıdır. Başlangıç programlarını kaldırmak için Görev Yöneticisi kullanılabilir.

    1. Windows ve X tuşlarına basın.
    2. Açılan pencereden Görev Yöneticisini seçin.
    3. Başlangıç sekmesini tıklayın.
    4. Kapatmak / kaldırmak istediğiniz programı sağ tuşla tıklayın ve Devre dışı bırak'ı seçin.

    Bu şekilde Windows 10'da başlangıçta açılan programları kapatabilirsiniz. Bu performans açısından son derece faydalıdır. Gereksiz uygulamalar bu şekilde bilgisayar açıldığında belleğe yüklenmez ve bilgiayar daha hızlı çalışır.

    murat murat (12492)