Windows 10 başlat menüsünde klavye çalışmıyor, arama yapamıyorum. Problem nedir, nasıl çözerim?

Başlat menüsüne tıkladığım zaman klavye ile arama yapamıyorum, başlat menüsünde hiçbir tuş çalışmıyor.

Bu sorunu kablosuz internet ağına bağlanırken de yaşadım. Ağa bağlanmak için parola giremem gereken kısma parola yazamadım.

Başlatta olduğu gibi hiçbir tuş orda da basmıyor, WiFi bağlantısı yapmak için parola yazamıyorum.

pinhan pinhan (142)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Öncelikle Windows güncellemelerini tam mı kontrol etmelisin. Eksik bir güncelleme varsa mutlaka yapmalısın.

    Internette yaptığım araştırmaya göre sorun Windows klavye sürücüsünden kaynaklanabiliyormuş. Senin yaşadığın probleme benzer sorunlar yaşayanlar var. Klavye sürücüsünü güncelleyerek sorunu çözmüşler.

    Bir diğer çözüm olarak da şunu deneyebilirsin:

    1. Window ve R tuşlarına bas.
    2. Açılan çalıştır penceresine şunu yaz C:\Windows\system32\ctfmon.exe ve enter tuşuna bas.
    3. Şimdi klavye çalışıyormu kontrol et.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim hocam, bende çok araştırmış ama bulamamıştım. Önerdiğiniz yöntem ile sorunu çözdüm. pinhan 6 yıl önce
    • rica ederim, işe yaramasına sevindim @pinhan hakan 6 yıl önce

    Denetim Masasını açıp sağ üst köşedeki arama bölümüne "sorun gider" yazın ve gelen seçenekler arasından Sorun Giderme seçeneğine tıklayın.

    Bu ekranda sol tarafta "Tümünü görüntüle" seçeneği görürsünüz, buna tıklayın. Gelen listeden Klavye seçeneğine tıklayın ve adımları takip ederek klavye sorunlarının bulunup düzeltilmesini deneyin.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Dediğiniz yöntemi denedim ama mahalesef sorun giderilemedi. pinhan 6 yıl önce
    • Yazılımsal bir sorun olmalı. Bu sorun ne zaman oluştu? @pinhan omercik 6 yıl önce
    • Bu sorun kullandığım şirket bilgisayarımda mevcut. İşletim sistemi kurulurken İngilizce olarak kurulmuş. Biz daha sonradan Türkçe'ye çevirdik sonrasında bu sorunu farkettim. Daha öncesinde varmıydı hatırlamıyorum, dikkat etmedim. pinhan 6 yıl önce

    Benimde bir katkım olsun :)

    İlave aktaracağım bilgi konuyla doğrudan alakalı değil ama konuya çokta uzak değil.

    Çalıştırarak problemini çözmeyi sağladığın ctfamon.exe dosyası nedir, ne işe yarar? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)