Windows 10 bilgisayarı nasıl Windows 8 yaparım?

Bilgisayarım alındığında win8 tabanlıydı sonra win10a yükselttim ama yavaşladığından dolayı memnun değilim bilgisayarımı formatla win8e dönüştürebilir miyim ve dosyalarım silinir mi?

esra0834 esra0834 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Evet format atarak bilgisayarını Windows 8'e tekrar döndürebilirsin. Dosyaların silinir bu nedenle onları yedeklersen çok iyi olur. Format için en az 8 GB'lık boş bir flash diske ve Windows 8 ISO dosyasına ihtiyacın var. Flashın varsa ne yapman gerektiği konusunda kısaca bilgi verebilirim.

    omercik omercik (9418)
    4 yıl önce cevaplandı

      Windows 10'dan Windows 8'e geri dönmek için format şarttır. Format işleminde tüm veriler silinir. Bu sebepten önce önemli dosya ve uygulamaların yedeklerini almalısın.

      Wind0ws 8'den Windows 10'a yükseltme ile geçildiğinde Windows 10 daha yavaş çalışıyor. Eğer imkanın varsa bilgisayara format ile Windows 10'u yeniden yüklemen. Zirar Windows 8 artık eski bir işletim sistemi ve bu sana ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlar yaşatabilir.

      hakan hakan (15424)