Windows 10 bilgisayarım açıldığında internet otomatik gidiyor. Ne yapmam gerek?

Pc acinca internet gidiyor masaüstü win 10 lan kablosunu çıkarsamda gidiyor lan kablosunda sıkıntı yok model zyxel ttnet sorun nedir acaba?

timur timur (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Uzmanim.net'de daha önceden böyle sorular sorulmuştu dilersen alttaki linklerden verilen cevaplara bakabilirsin.

    Windows 10 İnternet Kesilmesi

    Windows 10 internet bağlantım sürekli kesiliyor, sınırlı servis hatası nasıl çözülür?

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      @timur merhaba öncelikle bilgisayarın masaüstümü laptopmu

      Windows 10 Arama yerine Komut İstemi yazıp Yönetici olarak çalıştıra tıklayıp karşına gelecek olan Komut İstemi penceresine şu komutları yaz her komutu yazıp enter tuşuna basmalısın

      1- netsh int ip reset a.txt (ENTER'A BASIN) TCP/IP'yi resetler ve log dosyası oluşturur

      2- netsh winsock reset (ENTER'A BASIN) Winsock cataloğ'u resetler ve varsayılan ayarlara geri döner.

      3- netsh winhttp reset proxy (ENTER'A BASIN) Proxy server'e kaldırır ve internete direk erişimi sağlar

      4- netsh advfirewall reset (ENTER'A BASIN) Windows'un firewall ayarlarını varsayılan ayarlara geri çevirir

      5- ipconfig /flushdns (ENTER'A BASIN) DNS ile ilgili problemleri giderir.

      bu işlemleri yaptıktan sonra ister bilgisayarını yeniden başlat ister normal kapatıp aç ama benim tavsiyem bilgisayarını yeniden başlatmandan yana olacak

      gorele28 gorele28 (387)