Windows 10 bilgisayarım çok geç açılıyor. Ne yapmam gerek?

Ben pc ye win10 format attım bilgisayar ram ekran kartı falan iyi olmasına rağmen  bilgisayarı açtığımda geç açılıyor  nedeni ne olabilir win7 win8 atmıştım gayet çabuk açılıyordu

muha189 muha189 (29)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HDD'mi SSD'mi kullanıyorsun? Marka/Model detaylıca yazar mısın? RAM'in kaç GB bu arada?

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • casper super silent 4 gb ram hdd 950 gb ekran kartı 3 buçuk gb intel core i3-6100 3.70 ghz muha189 3 yıl önce
    • Geç açılması normal, hem HDD kullanıyorsun hem 4 GB RAM'in var bir de 64 bit yüklediysen tam olmuş olurdu. Windows 8'e geri dön, en azından güncellik açısından 8.1 yükle. Kaldı ki HDD'ler vasat durumda. @muha189 hydra 3 yıl önce
    • Youtubeden bir video ya baktım 10 adımlık falan 2 3 tane denedim çok iyi oldu süper hızlı çalıştı muha189 3 yıl önce

    Temiz ön yükleme yaptın mı?

    Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır?

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • önyükleme yaptım hemde doğru onda sıkıntı yok muha189 3 yıl önce