Windows 10 bilgisayarımı yeniden başlattığım zaman açılması uzun sürüyor. Ne yapmam lazım?

Arkadaşlar ben bazı değişikleri yaptığımda bilgisayar yeniden başlattığımda lütfen bekleyin 5-10 dk civarı bekliyorum daha sonra yavaş yavaş açılıyor.

windows 10 pro 1909 64x tabanlı sürümü

sistem özellikleri:

cihaz ismi:DESKTOP-K160OKD

işlemci:intel core i5-3230m cpu @ 2.60GHz

ram:8.00 gb

hdd:ST750LM022 HN-M750MBB 750,1 GB

rpm:5400 RPM

Güncellemeleri kapattım fakat hala devam ediyor. nasıl düzeltebilirim?

monodrax monodrax (58)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    Sistem özellikleri nedir? HDD kaç RPM?

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • soruyu güncelledim monodrax 3 yıl önce
    • Yeniden başlatmalarda M2 ssd kullanmama rağmen bazen 40 saniyeyi buluyor, normal bir şekilde 10 saniyede açılırken. 5400 RPM kullanıyorsun, normal başlatma süresi nedir? @monodrax hydra 3 yıl önce
    • normal başlatma en kötü 30-40 sn sürüyor monodrax 3 yıl önce
    • Normal başlatmada 40 saniye 5400 RPM eski bir disk için oldukça iyi. Bence bir sorun yok, Yeniden başlatırken nedense bende de biraz fazla sürüyor kafaya takma. @monodrax hydra 3 yıl önce
    • sen öyle diyorsan öyledir monodrax 3 yıl önce