Windows 10 Bios'a giremiyorum

Merhabalar. Sorunum hiçbir şekilde Bios'a girememek. Açılış ekranında klavye ve mouse tamamen etkisiz kalıyor ve hangi tuşa basarsam basayım etki etmiyor. Sorunu nasıl çözebilirim? Bios menüsüne girmek için alternatif yöntemler var mıdır?

whitemacchiato whitemacchiato (25)
4 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Windows 10 İçin BIOS'a Girmek

    • Başlat menüsünü açıp "Yeniden Başlat" seçeneğine "shift" tuşuna basarak tıklayın.
    • "Lütfen Bekleyin"  ekranından sonra gelen ekranda, "Sorun Gider"'e tıklayın.
    • "Gelişmiş Seçenekler"'e tıklayıp gelen ekranda "UEFI Donanım Yazılımı Ayarları"'ne tıklayın.
    • Gelen ekranda "Yeniden Başlat" butonuna basın.

    Bilgisayar tekrar açıldığında BIOS açılacaktır.

    myasincavdar myasincavdar (36)
    4 yıl önce cevaplandı

      Bu da benden olsun. Şunu dene

      1. Komut istemini yönetici olarak çalıştır
      2. Komut isteminde şu komutu uygula
        shutdown /r /o

      3. Daha sonra bilgisayar kendiliğinden yeniden başlayacaktır.
      4. Daha sonra farklı bir Windows ekranı gelecek "Sorun Gider" seçeneğini seç.
      5. "Gelişmiş Seçenekler" seçeneğini seç.
      6. "UEFI Donanım Yazılımı Ayarları" seçeneğini seç.
      7. Gelen ekranda "Yeniden Başlat"  botununa tıkla.
      hakan hakan (15424)
      4 yıl önce cevaplandı

        Merhaba tabiki alternatif yöntemler var onun öncesinde bir kaç bilgi almam gerekiyor sizden;

        bilgisayar açılıyor mu acaba , açılıyorsa klavye ve mouse kullanabiliyor musun?

        umutrc umutrc (13)
        4 yıl önce cevaplandı

          Laptop kullanıyorsanız harici bir klavye deneyin.

          hydra hydra (3800)