Windows 10 Bios Sorunu

Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var. Sistemim de windows 10 kurulu ve geçenlerde sistemi geri yükle dedim ve yaklaşık 45 dakika bekledim ve sıkılıp daha sonra yaparım diyip, bilgisayarın güç düğmesine basıp kapattım. Daha sonra bilgisayarımı açmaya çalıştım ve bir de ne göreyim. Mavi ekran çıktı ve Recovery bölümü geldi.

File:\\windows\system32\winload.efi

Error code:0xc0000225 gibi hata kodu veriyor. Usb kurtarma diski istiyor.

Onuda yaptım ve enter ve f8 tuşlarına bastım ancak hiç bir şey olmuyor.

En iyisi dedim format atayım bu şekilde sorunu çözerim. Fakat bir de ne göreyim bir türlü BIOS'a giremiyorum. Daha önce f2 tuşuna basıp girebiliyordum ama artık olmuyor. Sorun ne olabilir sizce.

Bilgisayarım Lenovo B570

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

merakli20 merakli20 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

     bios gücellemsi silindi ondan bios tuşları çalışmıyor usb ile denediz  dvd kurtarma medyası ile deneyin biosa girersiniz burdan istediğiğiniz kurtarma işlemini yaparsınız bilgisayarınızda ekran geldiği an  bios güncellemesini yapın http://download.lenovo.com/UserFiles/Driver/en/Downloads%20and%20Drivers/Z570/BIOS/45CN38WW/45CN38WW.exe

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Ama usb, dvd kurtarmaları denedim ancak hiç birini yemiyor. Sorun halen devam ediyor.

      merakli20 merakli20 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • bigisayarın bataryasını ve adaptörünü çıkarın start tuşuna 10 saniye basın sonra tekrar batarya ve adaptörü takın başlatın f2 tuşuna basarak biosa girmeyi deneyin candan 8 yıl önce
      • bende lenovo kullanıyorum sistem yedeği yüklettiğim zaman bios tuşları çalışmıyor bios güncelemesi yaptıktan sonra biosa girebiliyorum candan 8 yıl önce
      • işin kötü tarafı ekran gelmiyor sizde candan 8 yıl önce

      BIOS'a girmek için FN + F2 kombinasyonunu dener misiniz? Daha önce başıma geldi çünkü.

      brsozl brsozl (1961)