Windows 10 birlikte aç sorununun çözümü nedir?

Windows 10 işletim sisteminde fotoğrafları Windows'un kendi fotoğraf editörü ile değil irfanview ile açmak istiyorum.

Normalde tüm jpg dosyaları Windows fotoğraf görüntüleyici ile açılıyor.  .jpg dosyalarını sağ tuşla tıkladığımda menüde olması gereken "blirkte aç" seçeneği görünmüyor. Birlikte aç seçeneği kayıp.

Windows 10'da Sağ tuş menüsüne birlikte aç seçeneğini nasıl eklerim?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 birlikte aç sorununun çözümü nedir?

    Windows 10 kullanıyorsanız ve sağ tuş menüsünde birlikte aç görünmüyorsa bunu kolayca çözebilirsiniz. Normalde örneğin jpg dosyalarını farklı bir programla açmak istediğinizde resme sağ tuşla tıklamadan önce shift tuşuna basılı tuttuğunuzda birlikte aç seçeneği görünmeye başlar.

    Siz doğrudan sağ tuş menüsünde birlikte aç görünsün istiyorsanız çözüm için aşağıdaki adımları yapın:

    1. Buradaki birlikte aç onarma kayıt dosyası girdisini indirin.: Birlikte aç onarım dosyası indir
    2. İndirdiğiniz .reg dosyasını çift tıklayın ve çalıştırın.
    3. Karşınıza çeşitli uyarılar gelecek bunlara onay verin.
    4. Değerler kayıt defterine başarıyla eklendi mesajı geldiğinde artık işlem bitmiş demektir.

    Şimdi tekrardan kontrol edebilirsiniz. Artık Windows 10 sağ tuş menüsüne birlikte aç seçeneği gelmiş olacaktır. Resim, video veya farklı belge türlerini artık birlikte aç seçeneği ile başka programa atayabilirsiniz.

    hakan hakan (15424)