Windows 10 Bluetooth gözükmeme sorunu nasıl çözülür?

merhaba

lenovo b590 laptop üzerinde win 10  32 bit işletim sistemine temiz kurulum yaptım.win 8.1 ve diğerlerinde yaşamdığım ilginç bir sorun.aygıt yöneticisinde bluetooth yok denediğim driverlar braoadcom ve intel yarıda kesildi manuel yüklemeye çalıştım yüklendmedi olrak görülüyor fakat hizmetlerde ve görev yöneticisinde bluetooth görünüyor.işin ilginç tarfı bildirim alanında bazen görülüyor bazen yok oluyor.fakat ayarlar kısmında emaresi yok.farklı driverları denememe,bios ayarlarına bakmama rağmen olmadı.wriless ise ilk zamanlar çalışmıyordu yine deneme yanılma ile çalışmaya başladı.hatta bir 2 gün bluetooth ta geldi sonra yok oldu anlamadım gitti lisanssız olduğunu söylememe gerek yoktur umarım yardımcı olursanız sevinirim.

xlsm xlsm (6)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    nihayet sorunun kaynağını buldum bluetooth kulaklığımla laptopa bağlanabildim telefonuma bağlandım
    sorun bios tan kaynaklanıyor
    bios ayarlarını sıfırladım ve açılışını düzelttim aygııt yöneticisinde bluetooth göründü yarlarımdada göründü ve çalışmasında bir sorun yok.broadcom 4 sürücüsüyle çalışıyor.bu tarz bir sorunla karşılaşanlar için umarım faydalı olur çünkü beni bayağı bir süredir meşgul etmişti

    xlsm xlsm (6)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Çözümü bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Cevabınızı çözüm olarak kabul ederseniz diğer sorun yaşayanlar daha rahat bulabilir. damlakoc 8 yıl önce

    Lenovo B590 Notebook Sürücüleri http://www.lenovo-driver.com/lenovo-drivers/lenovo-lenovo-b590-notebook-drivers-download burdan indirebilirsiniz

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • ilginiz için teşekkürler fakat lenovo nun sitesindeki nerdeyse bütün driverları denedim maalesef sonuç aynı xlsm 8 yıl önce