Windows 10 bu komutu işlemek için yeterli depolama yeri yok hatası

Merhabalar,

Windows 10 kurduktan sonra yaşadığım aşağıdaki sorun için çözüm bekliyorum.

Bilgisayardaki toplam ram 16 GB ve windows hepsini tanımakta, kullanılabilir olarak da göstermekte. Bilgisayarda kullandığım bir program ilk açılışta 1.850 ram kullanımı ile açılıyor ve bu program üzerinde işlem yapmak istediğimde 'bu komutu işlemek için yeterli depolama yeri yok' hatası almaktayım. Bu hata alındığında bilgisayardaki toplam bellek kullanım oranı %30 seviyelerinde olmakta. Önceki işletim sisteminin yüklü olduğu aynı donanımda böyle bir hata almıyordum.

Windows 10 başlangıç ayarı olarak program azami bellek kullanımı kotası mı bulunmakta acaba?

Windows 10 bu komutu işlemek için yeterli depolama yeri yok hatası nasıl çözülür?

nrmsh nrmsh (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sen karıştırıyorsun. Yeterli depolama yeri gereği ile RAM (hafıza) kullanımları farklı şeyler. Yetersiz depolama yeri bir sabit disk problemidir; RAM kapasitesi yetersizliği değil disk depolama kapasitesi yetersizliğidir. Başka ifade ile sabit diskinde yeterli yer olmamasıdır.

    temmuz temmuz (12505)