Windows 10 build 1903 güncelleme cihazınız uyumlu değil sorunu

Arkadaşlar merhaba benim windows update ile ilgili sorunum var. 1903 Mayıs güncellemesii yapamıyorum. Linkteki Resimdeki gibi uyarı

veriyor. Güncellemeyi manuel yüklemek istemiyorum. Güncelleme çıklalı 3-4 ay olmuş. Ne yapmam gerekir?

Windows 10 Mayıs 2019 güncelleştirmei yolda. Bu güncelleştirmeyi uyumlu cihazlara sunuyoruz ancak cihazınız henüz tam olarak hazır değil. Cihazınız hazır olduğunda güncelleştirmeyi bu sayfada göreceksiniz.

https://hizliresim.com/4pjRW4

enes7534 enes7534 (13)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu uyarının anlamı henüz bu güncelleme bilgisayarında düzgün çalışacak şekilde hazırlanmadı. Biraz daha beklemen lazım. Muhtelen Windows 10 1903 sürümü senin bilgisayarın tarafından desteklenmiyor veya Windows 10 1903 sürümü senin bilgisayarında sorun çıkartma potansiyeli var.

    Kişisel fikrim Windows 10 1903 sürümünü yüklemek için ısrar etme. Bende ki Dell laptop Windows 10 1903 sürümünde sürekli mavi ekran veriyor mesela. Bu sebepten yüklemekten vazgeçtim. Windows 10 1903 sürümü oldukça hata barındıran ve pek çok bilgisayarda uyum sorunu yaşatan bir sürüm.

    Bu güncellemeyi manuel indirip yükleyebilirsin. Ama bu mavi ekran sorunlarına yol açar. İlla ben yüklemek istiyorum dersen

    https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 adresine git. Burada Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi Update Assistant, Windows 10'un en son sürümüne güncelleştirmenize yardımcı olabilir.  Yazısı altındaki Hemen güncelleştir botununa bas. Windows10Upgrade9252.exe gibi bir dosya inecek  bunu çalıştır.

    Windows 10 güncelleme yardımcısı çalışacak. Önce İşlemci, Ram gibi kontroller yapılacak ve eğer bilgisayarın uyumlu bulunursa kurulum ekranına geçecek."

    https://uzmanim.net/soru/windows-10-1903-guncellemesi-gorunmuyor/98041

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Yanıtınız için teşekkürler. enes7534 4 yıl önce