Windows 10 cmd komutlarıyla format usbsi nasıl yapılır

merhaba uzmanım.net ailesi ben Windows 10 pro iso kalıbı indirecemde laptopu formatlamak için şuan ki işletim sistemim Windows 8.1 pro 64 bit ve iso kalıplarını USB Flash belleğe yazdırmak için kullanılan RUFUS ve benzeri programlar hata veriyor youtubede dolaşırken Format USB'si Hazırlama Windows 7 8 10 başlıklı bir videoya rastladım o videoda anlatılan ilk adım CMD komutlarıyla nasıl hazırlanırdaki CMD komutlarının sıralamasını verebilirmisiniz videodaki ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum

diskpart

list disk

select disk 2

clean

create partition primary

active

format fs=fat32 quick

assign bu komutlar doğrumu Windows 10 format USB'si hazırlamak için

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Geçen gün senin sorunu görüp şöyle bir paylaşım yapmıştım:

    Programsız Windows 10 ISO dosyası USB'ye nasıl yazdırılır?  burada tam istediğin şey var. Biraz beklersen videosunu da çekeceğim.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @alaattin sende farklı yazmışsın format fs=exfat quick diye gorele28 5 yıl önce
    • @gorele28 her ikisi de olur. exFat dosya sistemi USB bellek için daha uygun olduğundan ben onu tercih ettim. Her ikisi de sorunsuz çalışır. assign kullanmana gerek yok. Ben komutları ne amaçla kullandığımı da maddelerde belirttim. alattin 5 yıl önce
    • diskpart-list disk-select disk 2-clean-create partition primary-active-format fs=fat32 quick-assign bu komutlar doğrumu Windows 10 format USB'si hazırlamak için bu komutlar yanlışmı yani @alaattin gorele28 5 yıl önce
    • @gorele28 kafanı karıştirmim. Doğru. select disk 2 de 2 yerine sen uygun sayıyı yazmalısın sadece. alattin 5 yıl önce
    • format fs=fat32 quick de yazsam olur yani senin yazmış olduğun format fs=exfat quick yerine @alaattin gorele28 5 yıl önce
    • @gorele28 olur. Ama sen benim dediğimi yap. Sonradan format atıp USB belleği kullanmak istersen exFat olarak kalsın ki 4GB üzerindeki dosyaları kopyalama şansın olsun USB belleğe. alattin 5 yıl önce
    • bendede seleck disk 2 çıkıyor onu belirtmeyi unutmuşum pardon @alaattin gorele28 5 yıl önce
    • @gorele28 sende de USB disk 2 olarak görünüyorsa sorun yok o zaman bu komutlar doğru ve işlem yapabilirsin. alattin 5 yıl önce
    • benim USB bellek 8 GB @alaattin gorele28 5 yıl önce
    • @gorele28 sorun değil kullanabilirsin. Ben yanlış yazmışım, düzelteyim yazımı. 16GB yazmışım. alattin 5 yıl önce