Windows 10 Cortana açılmama sorunu

pc windows 10 cortanayı kullanmak için bölge dil ayarlarını eksiksiz yapmama rağmen Cortana açılmıyor.dil paketi yüklediysemde olmuyor.neden acaba

gullabici gullabici (1)
6 yıl önce sordu

  • teşekkür ediyorum malgibiolan (35) gullabici 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

1 - Görev çubuğunda boş bir yere sağ tıklayıp Görev Yöneticisini çalıştırınız.

2 - Dosya menüsünten Yeni Görev ( Çalıştır )  seçeneğine tıklayınız.

3 - Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur. Seçeneğini işaretleyiniz.

4 - Powershell yazıp TAMAM' a tıklayınız.

5 - Açılan pencereye $manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest yazıp ENTER tuşuna basın.

6 - Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Kolay gelsin.

Alıntıdır

malgibiolan malgibiolan (307)