Windows 10 Cortana nasıl aktif edilir,Windows 10 Cortana Türkiye'de nasıl açılır?

-1

Windows 10 Cortana nasıl aktif edilir?

Windows 10 Cortana Türkiye'de nasıl açılır?

Windows 10 Cortana ülkemizde nasıl kullanılır?

Windows 10 Cortana nedir?

Windows 10 Cortana Nasıl Çalışır?

Windows 10 Cortana Türkçe desteği var mı?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Cortana Nedir?

    Cortana Windows 10 ile birlikte hayatımıza giren ses ile çalışan sanal bir asistan yazılımıdır.Bunu iphone tarafındaki siri ye benzetebiliriz.Cortana söylediğiniz komutları anlayarak size karşılık cevaplar verebiliyor.Örneğin hava durumu, rezervasyon yapma, ekonomi piyasaları, hesap makinesi gibi birçok işlemi sadece sesli komutlar vererek gerçekleştirebiliyorsunuz.Bazen de sadece sohbet amaçlı  Cortana kullanabiliyorsunuz.Örneğin Cortana ya bir şarkı söyletebiliyorsunuz :)

    Cortana Türkçe Desteği Var mı?

    Cortana'nın şuan için Türkçe Desteği Mevcut değil.Ancak ilerleyen zamanlarda dil desteğinin gelecektir.

    Windows 10 Cortana ülkemizde nasıl kullanılır?

    Cortanayı ülkemizde kullanıma açmak için bilgisayarınızın dilini ve bölgesini değiştirmeni gerekiyor.Ardından  Cortana asistanını kullanabileceksiniz.

    Windows 10 Cortana Türkiye'de nasıl açılır?

    1.Başlat menüsünden ayarlar a gelin.

    2.Açılan ayarlar ekranından Zaman ve dil seçeneğine tıklayın.

    3.Zaman ve dil menüsünden sol taraftaki Bölge ve Dil bölümüne gelin.Ülke veya bölge ayarlarınızı Amerika Birleşik Devletleri olarak ayarlayın.

    Ardından Diller menüsünde dil ekle butonuna basın.

    4.İngilizce dilini seçin.Ardından Amerikan ingilizcesini seçebilirsiniz.

    5.Ardından diller menüsüne English dilinin eklendiğini göreceksiniz.English dilinini seçerek Seçenekler butonuna tıklayın.

    6.Ardından Cortana yı kullanabilmek için Konuşma dosyalarının indirilmesi gerekiyor.Konuşmanın altındaki indir butonuna tıklayarak indirmeyi başlatın.

    Dil paketi otomatik olarak indirilmez ise onuda kendiniz indirebilirsiniz.

    7.İndirme işlemleri bittiğinde geri butonuna tıklayarak Bölge ve Dil menüsüne dönün.Ardından Diller seçeneği altındaki English seçeneğini seçerek Varsayılan olarak ayarla butonuna tıklayın.

    8.Bilgisayarınızı yeniden başlatmasını isteyebilir.Yeniden başlatın.

    9.Başlangıcın ardından Başlat menüsüne gelerek Cortanayı aktif edebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)